W ramach zadania publicznego „Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych” dofinansowanego przez ROPS w Lublinie fundacja zrealizowała poniższe wydarzenia.

2023.09.03 Kraina Rumianku Hołowno

W gościnnej Krainie Rumianku spędziliśmy piękny czas, poznaliśmy dawne życie mieszkańców wsi, sprzęty domowe i urządzenia użytkowane w domach, gospodarstwach i podczas prac polowych. Mieliśmy przyjemność skosztowania wspaniałych pierogów, kiełbasek z ogniska. Na zakończenie pobytu wystąpił dla nas tutejszy zespół ludowy, gorąco oklaskiwany przez uczestników.

Kraina Rumianku skradła nasze serca.

2023.10.22 Agroturystyka „U Grażki” Nasutów

Prognozy nie były optymistyczne, a jednak pogoda dopisała i spędziliśmy piękny czas w Agroturystyce „U Grażki” w Nasutowie.

Spotkanie uatrakcyjniły przejażdżki bryczką, poznawanie tajników gry na różnych bębnach, wypiekanie w tradycyjnym piecu chlebowym własnoręcznie przygotowanych pizz oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

2023.11.10 Muzeum Wsi Lubelskiej

Dnia 10 listopada gościliśmy w Muzeum Wsi Lubelskiej na warsztatach rękodzieła ludowego. Warsztaty były atrakcyjną formą spędzenia czasu wolnego.

2023.11.26 Regionalne Muzeum Cebularza Lublin

W dniu dzisiejszym gościliśmy w Regionalnym Muzeum Cebularza w Lublinie. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać historię naszego regionalnego przysmaku oraz wziąć czynny udział w jego przygotowaniu od surowca do końcowego wypieku. Było pysznie!

Zadanie dofinansowane przez ROPS Lublin